НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

НКЦПФР: Запуску накопичувального рівня пенсійної системи повинні передувати кардинальні зміни законодавства фінансового ринку

Обговорення

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) підтримує необхідність розбудови накопичувального рівня пенсійної системи, але його запуску повинні передувати певні зміни законодавства щодо фінансового ринку.

 

Найголовнішою передумовою запуску накопичувального рівня є  консолідація функцій з нагляду і контролю за установами накопичувальної системи пенсійного забезпечення в НКЦПФР. Наразі такі функції розпорошені між двома регуляторами - Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку й Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

Друга передумова - підвищення інституційної спроможності регулятора ринку – НКЦПФР – для здійснення нагляду за установами накопичувального рівня і забезпечення ефективного захисту учасників пенсійної системи а також попередження зловживань на ринках капіталу.

 

І третя передумова - чинне законодавство України щодо недержавного пенсійного забезпечення повинно бути приведене у відповідність до прийнятих у світі стандартів. Такими стандартами є принципи Міжнародної організації пенсійних наглядових органів (IOPS), що об‘єднує органи, які здійснюють нагляд за діяльністю з приватного пенсійного забезпечення з різних країн.

 

В рамках розбудови накопичувальної пенсійної системи і підготовки до розширення повноважень НКЦПФР по нагляду за пенсійними фондами Комісія в червні цього року отримала статус члена IOPS. Наступним кроком є проведення оцінки поточного стану дотримання Україною принципів IOPS, та за наслідками такої оцінки здійснення розробки відповідних проектів законодавчих актів. Розгляд Верховною Радою цих законодавчих змін обов‘язково повинен відбутися до запуску в країні накопичувального рівня пенсійної системи.

 

Наразі групою народних депутатів підготовлено і внесено до Верховної Ради законопроект щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (№6677 від 10.07.2017 р.). Цей законопроект не врегульовує комплексно перелічені вище питання. З огляду на зазначене, законопроект №6677 не може бути підтриманий Комісією.


← Назад

Також цікаво

 • 07.11.2017 НКЦПФР інформує про результати свого чергового засідання

  Детальніше →
 • 06.11.2017 НКЦПФР інформує про результати свого чергового засідання

  Детальніше →
 • 18.10.2017 НКЦПФР інформує про результати свого чергового засідання

  Детальніше →
 • 17.10.2017 НКЦПФР інформує про результати свого чергового засідання

  Детальніше →
 →
Вхід


Зареєструватися

Найближчі події

 • 27 жовтня НКЦПФР візьме участь у ХІ Щорічному форумі з корпоративного права
  Детальніше →
 • 22 вересня – 18 листопада фахівці НКЦПФР візьмуть участь у програмі щодо європейської інтеграції для регуляторів ринків фінансових послуг
  Детальніше →
 • 21-22 вересня керівництво НКЦПФР візьме участь в Ukrainian Financial Forum 2017
  Детальніше →
 →